Fotowoltaika w Katowicach

Fotowoltaika Katowice: dobre instalacje i mocne panele - Sunvival Energy

Mieszkasz w Katowicach i chcesz założyć panele fotowoltaiczne? W tym tekście odpowiadamy na pytania:
czy fotowoltaika w Katowicach się opłaca?

 • Ile można zaoszczędzić dzięki fotowoltaice?
 • Jak zdobyć dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Katowicach?
 • Ile kosztuje montaż dobrej Instalacji PV?

 

Umów się z Twoim Doradcą Energetycznym w Katowicach

kontakt@sunvival.pl

+48 22 113 45 44
PON.- PT. OD 8.00 DO 18.00

Czy fotowoltaika w Katowicach się opłaca?

Ceny prądu z roku na rok rosną coraz szybciej. Aby odpowiedzieć sobie czy fotowoltaika w Katowicach się opłaca wystarczy spojrzeć na tabelę która pokazuje jakie oszczędności można osiągnąć dzięki panelom słonecznym.

Miesięczne rachunki za prąd Rekomendowana moc instalacji fotowoltaicznej Przybliżone miesięczne oszczędności z fotowoltaiką Przybliżone roczna oszczędności z fotowoltaiką
250 zł 4.4 kWp 238 zł 2 856 zł
350 zł 6.2 kWp 338 zł 4 056 zł
450 zł 7.9 kWp 438 zł 5 256 zł
550 zł 9.7 kWp 538 zl 6 456 zł

 

Sunvival Energy oferuje profesjonalny montaż efektywnych instalacji fotowoltaicznych na terenie Katowic i województwa śląskiego. Zapewniamy również fachowe porady i wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego systemu fotowoltaicznego dla Twojej nieruchomości lub firmy. Z przyjemnością omówimy Twoje wymagania energetyczne i omówimy wszystkie dostępne opcje, dla budynków mieszkalnych i nieruchomości komercyjnych

Panele fotowoltaiczne Katowice – to się opłaca

Nasłonecznienie w Katowicach i okolicznych miejscowościach oscyluje w okolicach 1000 – 1100 kWh/2, co sprzyja wykorzystaniu paneli słonecznych w celu produkcji energii elektrycznej ze Słońca.

Instalacje są projektowane w taki sposób aby jak najlepiej wykorzystać duże nasłonecznienie od wiosny do jesieni. Nadprodukcję energii można następnie odebrać zimą gdy uzyski z fotowoltaiki są mniejsze.

 • Lato średnie nasłonecznienie: 5640.94 kWh/m2/doba
 • Jesień/wiosna średnie nasłonecznienie: 2397.30 kWh/m2/doba
 • Zima średnie nasłonecznienie: 199.85 kWh/m2/doba

Dobre nasłonecznienie to połowa sukcesu. Nie mniej ważny jest wybór odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej do potrzeb domowników, w czym pomoże nasz fotowoltaiczny kalkulator opłacalności energii słonecznej. Po wstępnych szacunkach, nasz zespół uwzględni w projekcie również otoczenie nieruchomości, kąt dachu oraz cień rzucany przez elementy zewnętrzne takie jak kominy, drzewa czy inne budynki.

Fotowoltaika dotacje w Katowicach

Mieszkańcy Katowic mogą skorzystać z wielu programów dotacji do fotowoltaiki:

 • Czyste Powietrze – program realizowany przez WFOŚiGW w całym kraju. Aby skorzystać z dotacji należy wymienić nieefektywny kocioł na bardziej ekologiczny. Wraz z modernizacją ogrzewania można skorzystać z dotacji do fotowoltaiki w wysokości 5 000 zł.
 • Mój Prąd – ogólnopolski program dotacji do fotowoltaiki. Najnowszy nabór zaczyna się w lipcu 2021, o dotację mogą się jednak starać osoby które założyły fotowoltaikę od 01.02.2021. Więcej o programie piszemy w poradniku MÓJ PRĄD 3.0
 • Ulga termomodernizacyjna – ulga podatkowa która pozwala odliczyć koszt montażu fotowoltaiki od podatku.

Przedsiębiorcy z województwa śląskiego mogą skorzystać też z dotacji 50 kW na start z  WFOŚiGW. Dofinansowanie obejmuje inwestycje w instalacje fotowoltaiczne o mocy do 50 kWp.

Dofinansowanie może być udzielone:

 • w formie nieumarzalnej pożyczki w wysokości 90% udzielonego dofinasowania oprocentowanej 0,95 s.r.w., lecz nie mniej niż 3% w stosunku rocznym,
 • w formie dotacji do 10% udzielonego dofinansowania.

Warunkiem udzielenia przez Fundusz dofinansowania w formie dotacji jest skorzystanie z dofinansowania w formie pożyczki w ramach niniejszego programu.

Ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych w Katowicach?

 

Cena fotowoltaiki w Warszawie jest uzależniona od wielu czynników. Nasi doradcy i projektanci biorą zawsze pod uwagę:

 • Potrzeby energetyczne klientów
 • Dotychczasowe oraz prognozowane zużycie energii
 • Rodzaj pokrycia dachowego i kształt dachu
 • Zorientowanie instalacji fotowoltaicznej względem południa

Na cenę mają też wpływ wykorzystane komponenty. Nasza oferta składa się z trzech podstawowych pakietów. Szczegóły dotyczące oferty i cen znajdują się na stronach

O ofercie i promocjach na fotowoltaikę w Katowicach warto porozmawiać z naszymi Doradcami Energetycznymi. Doradcy energetyczni Sunvival Energy są dostępni dla katowickich klientów on-line (czat) i telefonicznie. Pomogą  na każdym etapie inwestycji w domową lub komercyjną instalację fotowoltaiczną – począwszy od doradztwa technicznego, poprzez pomoc kredytową, aż po dopięcie formalności związanych z przyłączeniem zestawu do publicznej sieci energetycznej i pozyskaniem jednej z dostępnych dla mieszkańców Katowic dopłat do domowej elektrowni fotowoltaicznej.

Pełna oferta jest też dostępna w sklepie internetowym. Nasza aplikacja internetowa pozwala sprawdzić jaka wielkość instalacji będzie najlepiej dopasowana do potrzeb domowników. Za pomocą aplikacji można podać wszystkie niezbędne informacje, wysłać wniosek o preferencyjny kredyt fotowoltaiczny i zlecić załatwienie wszystkich formalności związanych z wymianą licznika na dwukierunkowy lub podłączeniem fotowoltaiki do sieci energetycznej.

 

Poznaj ofertę 25 lat gwarancji

3 lata ubezpieczenia

90% mniejsze rachunki

DOPASUJ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ
DO SWOICH POTRZEB

Mój miesięczny rachunek za prąd wynosi

PLN
Moc instalacji 2,29 kWp
Twój miesięczny rachunek
Twoje oszczędności na prądzie po roku 1 056 PLN po 10 lat 17 030 PLN po 25 latach 60 796 PLN
Z fotowoltaiką
12 PLN
Oszczędzasz 12 PLN
Bez fotowoltaiki
100 PLN
Dodatkowe korzyści Dopłata z programu
Mój prąd
6 000 PLN Ulga
termomodernizacyjna
16 960 PLN

Nasze realizacje w Twoim regionie

W śląskim jesteśmy z tego dumni

Instalacja fotowoltaiczna 7.7 kWp Mikołów
Instalacja fotowoltaiczna 7.7 kWp Mikołów Mikołów