Fotowoltaika Konin

Fotowoltaika w Koninie to strzał w 10!

W każdym gospodarstwie domowym rachunki za prąd są poważną pozycją do opłacenia. Fotowoltaika jest sposobem na ucieczkę nie tylko od podwyżek ale i ogólnie od wysokich rachunków. Za wyprodukowany na własne potrzeby prąd nie trzeba płacić więc rachunki mieszkańców Konina mogą spaść do poziomu kilku lub kilkunastu zł miesięcznie.

Odpowiednio dobrana instalacja może pokryć zapotrzebowanie na energię w 100% przez cały rok. Jest to możliwe dzięki korzystnemu w Polsce systemowi rozliczeń z zakładem energetycznym. Energia wytworzona przez panele słoneczne jest w pierwszej kolejności wykorzystywana na bieżące potrzeby w domu. Nadwyżka jest zliczana przez specjalny dwukierunkowy licznik i oddawana do lokalnej sieci energetycznej. Dzięki temu z ekologicznego prądu mogą skorzystać też sąsiedzi. Nadwyżkę prądu można odebrać w 80% w dowolnym momencie. Dlatego fotowoltaikę projektuje się w taki sposób aby wiosenną i letnią nadwyżkę energii można było wykorzystać jesienią i zimą. W ten sposób przez cały rok można korzystać z „zmagazynowanego” w sieci energetycznej prądu. W takim przypadku jedynym kosztem jest opłata stała dla zakładu energetycznego która wynosi przeważnie od 8 do 12 zł miesięcznie i jest obecna na każdym rachunku za prąd.

Umów się z Twoim Doradcą Energetycznym w Koninie

kontakt@sunvival.pl

+48 61 635 03 00
PON. - PT. OD 8.00 DO 18.00

Panele fotowoltaiczne Konin – to się opłaca

Nasłonecznienie w Koninie, podobnie jak w całym regionie jest wysokie jak na Polskie warunki. Dzięki temu produkcja prądu przez panele fotowoltaiczne jest bardzo opłacalna. Stosunkowo niewielka powierzchnia dachu pokryta panelami może w 100% zapewnić prąd na własne potrzeby domowników.

Przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznej kluczowe jest dopasowanie mocy do potrzeb domowników. We wstępnym oszacowaniu mocy instalacji przydatny jest nasz kalkulator fotowoltaiczny. Ostateczny projekt robiony przez specjalistów uwzględnia dodatkowo warunki w jakich będzie pracować instalacja. Brane są pod uwagę zarówno potrzeby domowników jak i otoczenie budynku, kąt dachu a także cień rzucany przez drzewa lub kominy. Zarówno projekt jak i montaż musi być na najwyższym poziomie jeśli instalacja fotowoltaiczna ma pracować z pełną wydajnością przez kilkadziesiąt lat.

Najlepsza oferta na fotowoltaikę – Sunvival

Sunvival.pl wprowadza nowy standard w branży. Teraz każdy mieszkaniec Konina może zamówić fotowoltaikę przez Internet, nie wychodząc z domu. Aplikacja internetowa pozwala wybrać optymalną wielkość fotowoltaiki oraz daje możliwość przekazania wszystkich niezbędnych projektantowi informacji i wskazówek. Dzięki zamawianie fotowoltaiki stało się dużo szybsze i prostsze. W razie potrzeby nasi doradcy energetyczni są do dyspozycji przez czat internetowy oraz telefon. Oczywiście możliwe jest też osobiste spotkanie z klientem aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z fotowoltaiką.

Nasi doradcy energetyczni w imieniu klienta załatwaiają również formalności związane z bezpłatną wymianą licznika na dwukierunkowy oraz zgłoszeniem instalacji fotowoltaicznej do zakładu energetycznego. Mamy również doświadczenie w składaniu wniosków o dotacje z ogólnopolskiego programu Mój prąd.
Dotacje i ulga podatkowa na fotowoltaikę są bardzo korzystne. Dopłaty pozwalają na prawie natychmiastowy zwrot części poniesionych kosztów w wysokości kilku tysięcy zł. Z kolei ulga termomodernizacyjna pozwala odliczyć od podatku dochodowego koszt fotowoltaiki. W ten sposób w kolejnym roku można uzyskać zwrot w wysokości 17%, 19% lub nawet 32% poniesionych kosztów. Dzięki ulgom i dotacjom na fotowoltaikę można odzyskać nawet połowę poniesionych kosztów.
Instalacja fotowoltaiczna jest w chwili obecnej jedną z najlepszych inwestycji. Jak w przypadku każdej inwestycji warto zadbać o jej bezpieczeństwo. Dlatego w Sunvival.pl dajemy do trzech lat ubezpieczenia fotowoltaiki gratis. Ubezpieczenie w PZU obejmuje kradzież, dewastację oraz 17 zdarzeń losowych.

DOPASUJ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ
DO SWOICH POTRZEB

Mój miesięczny rachunek za prąd wynosi

PLN
Moc instalacji 2,29 kWp
Twój miesięczny rachunek
Twoje oszczędności na prądzie po roku 1 056 PLN po 10 lat 17 030 PLN po 25 latach 60 796 PLN
Z fotowoltaiką
12 PLN
Oszczędzasz 12 PLN
Bez fotowoltaiki
100 PLN
Dodatkowe korzyści Dopłata z programu
Mój prąd
6 000 PLN Ulga
termomodernizacyjna
16 960 PLN

Nasze realizacje w Twoim regionie

W Wielkopolskim jesteśmy z tego dumni

Instalacja fotowoltaiczna 4.5 kWp Witaszyce
Instalacja fotowoltaiczna 4.5 kWp Witaszyce Witaszyce