Kalkulator fotowoltaiki

Policz oszczędności w kalkulatorze fotowoltaicznym

1

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić
Wystarczy, że w naszym kalkulatorze fotowoltaicznym wpiszesz ile miesięcznie płacisz za prąd. Kalkulator automatycznie obliczy ile zaoszczędzisz dzięki fotowoltaice w ciągu roku, 10 i 25 lat.

2

Dobierz wielkość instalacji fotowoltaicznej
Kalkulator automatycznie zaproponuje optymalną wielkość fotowoltaiki dostosowaną do Twoich potrzeb.

3

Umów się na spotkanie lub kup on line
Nie czekaj, już wiesz ile możesz zaoszczędzić. Nasz Doradca Energetyczny dobierze konkretną instalację do Twoich potrzeb i do Twojego dachu.

Chcesz oszczędzać na prądzie?

Zgłoś się do nas

W czym może Ci pomóc kalkulator fotowoltaiki

Dobór odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej może stanowić nie lada wyzwaniem. Konieczne jest obliczenie rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną, a jak wiadomo zużycie prądu latem i zimą nico się różni. Aby profesjonalnie dobrać wielkość fotowoltaiki w kalkulacji należy uwzględnić zarówno potrzeby energetyczne domowników jak i warunki w jakich będą pracować panele fotowoltaiczne.

Zbyt mała instalacja nie pokryje rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną i tak czy inaczej trzeba będzie płacić wysokie rachunki za prąd. Z kolei przewymiarowana instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje zbyt dużo prądu, którego domownicy nie będą w stanie wykorzystać w ciągu roku.

Fotowoltaika – kalkulator doboru instalacji

Nasz kalkulator instalacji fotowoltaicznej pomoże wybrać najlepiej dopasowaną wielkość instalacji fotowoltaicznej. Podając wysokość miesięcznego rachunku za energię elektryczną, kalkulator fotowoltaiki automatycznie wyliczy:

  • jaka powinna być moc instalacji,
  • jakie będą oszczędności na prądzie w stali rok, 10 i 25 lat

 

Net metering – czyli jak działa system opustów dla prosumentów

Nasz kalkulator opłacalności fotowoltaiki jest w stanie oszacować roczne zapotrzebowanie gospodarstwa na energię elektryczną i na tej podstawie zaproponować najlepszą instalację PV. Przy rozliczeniu net metering, instalacja PV w 100% pokryje zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na prąd. Net metering to system upustów który pozwala rozliczać i pobierać nadwyżki wyprodukowanego prądu. Należy jednak pamiętać, że oddaną do sieci nadwyżkę energii elektrycznej można wykorzystać tylko w ciągu roku. Innymi słowy, letnią nadwyżkę wyprodukowanego prądu można odebrać jesienią lub zimą gdy panele fotowoltaiczne produkują mniej prądu.

Fotowoltaika sposobem na oszczędzanie

Produkcja własnego prądu ze słońca pozwala dużo zaoszczędzić. Optymalnie dobrana instalacja PV obniża zapotrzebowanie na energię z sieci od momentu podłączenia i uruchomienia. Dzięki naszemu kalkulatorowi fotowoltaiki można sprawdzić ile zaoszczędzimy dzięki instalacji fotowoltaicznej w perspektywie 10 i 25 lat.

Dla wielu osób, bardziej obrazowe mogą być przykłady które podaje nasz kalkulator. Fotowoltaika produkuje prąd którego można użyć do gotowania, ładowania telefonu czy podłączenia hulajnogi elektrycznej. Darmowy i ekologiczny prąd to przyszłość rynku energetycznego.

Mój prąd i ulga termomodernizacyjna

Nasz kalkulator fotowoltaiczny pokazuje dodatkowo oszczędności jakie można uzyskać dzięki dopłatom do fotowoltaiki. Ogólnopolski program Mój prąd 2021 pozwala uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Dopłata dotyczy instalacji od 2 kWp do 10 kWp. Z kolei ulga termomodernizacyjna pozwala odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę od podatku. Maksymalny odpis wynosi 53 000 zł. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym podać ile wyniosły koszty instalacji po odliczeniu ulgi Mój prąd, aby dostać zwrot w wysokości 17%, 19% lub nawet 32% kosztów. Dopłaty i odliczenie od podatku sprawia, że fotowoltaika zwraca się przeważnie w ciągu 5-7 lat.

Prąd ze słońca – ekologiczny i tani

Montaż instalacji fotowoltaicznej przynosi nie tylko korzyści finansowe w postaci mniejszych rachunków za prąd. Produkowanie energii z promieni słonecznych, korzystnie wpływa na środowisko naturalne. Rosnący udział odnawialnych źródeł energii sprawia, że maleje zużycie węgla do produkcji prądu.

Rozproszone mikroinstalacje fotowoltaiczne zapewniają prąd na potrzeby własne a nadmiar jest oddawany do sieci i mogą z niego skorzystać sąsiedzi. Dzięki temu odciążone są sieci wysokiego i średniego napięcia. Latem gdy następuje duże zapotrzebowanie na energię elektryczną, prosumenci z mikroinstalacjami PV skutecznie wspierają duże elektrownie w produkcji prądu.

Prosta kalkulacja, fotowoltaika w Sunvival.pl się opłaca

Zobacz jak łatwy w obsłudze może być internetowy kalkulator, fotowoltaika o optymalnej mocy wyliczona w ciągu jednej chwili. Instalacja fotowoltaiczna dobrana do indywidualnych potrzeb domowników to klucz do sukcesu.

DOPASUJ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ
DO SWOICH POTRZEB

Mój miesięczny rachunek za prąd wynosi

PLN
Moc instalacji 2,29 kWp
Twój miesięczny rachunek
Twoje oszczędności na prądzie po roku 1 056 PLN po 10 lat 17 030 PLN po 25 latach 60 796 PLN
Z fotowoltaiką
12 PLN
Oszczędzasz 12 PLN
Bez fotowoltaiki
100 PLN
Dodatkowe korzyści Dopłata z programu
Mój prąd
6 000 PLN Ulga
termomodernizacyjna
16 960 PLN

Jesteśmy z tego dumni

Zestaw tygodnia
Zamów online
Porozmawiaj z ekspertem

Nasz doradca energetyczny
dobierze najlepszą
instalację do Twoich potrzeb.

Umów się na spotkanie online
Zamów przez Internet

Wybierz instalację fotowoltaiczną on-line,
szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu!

Zamów online