Polski falownik i polskie panele – Selfa PV

Polski falownik i polskie panele – Selfa PV

Polski producent PV nie przestaje zaskakiwać. Selfa wprowadziła do oferty nowe moduły o dużej mocy oraz własne falowniki.

 

Falownik Selfa

Nowe falowniki polskiej firmy Selfa przeszły szereg badań w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Selfa. Falowniki tworzone według dokładnej specyfikacji polskich inżynierów, z użyciem komponentów elektronicznych z najwyższej światowej półki bez najmniejszych problemów będą zarządzać produkcją energii przez kolejne dziesięciolecia. Falowniki Selfa objęte są 10 letnią gwarancją producenta. Podobnie jak w przypadku paneli fotowoltaicznych, gwarancja jest realizowana przez szeroką sieć dystrybucyjną producenta. I podobnie jak w przypadku paneli Selfa, falowniki z pewnością okażą się jakościowym strzałem w dziesiątkę.

Prosta aplikacja do monitoringu

Selfa tworząc swoją pierwszą serię falowników zadbała o stworzenie własnej aplikacji do monitoringu pracy instalacji fotowoltaicznej o nazwie Moja Selfa. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Android i iOS. Pełny monitoring pozwala w bezpieczny sposób sprawdzać dzienne uzyski energii, wysokość oszczędności i ewentualne zgłoszenia dotyczące pracy falownika. Wszystko dzięki modułowi WiFi który daje możliwość prostego podłączenia falownika do domowej sieci.

falownik selfa

Chicha praca

Falowniki Selfa o mocy nominalnej do 15 kW chłodzone są w sposób pasywny. Bardzo duży radiator który zajmuje praktycznie cały tył obudowy jest odpowiedzialny za efektywne odprowadzenie ciepła z układów falownika. System montażowy który zapewnia odpowiednią przestrzeń między radiatorem i ścianą pozwala na swobodny przepływ powietrza. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo ciche ale przede wszystkim niezawodne. Należy pamiętać, że falownik w instalacji fotowoltaicznej musi nieraz pracować w bardzo trudnych warunkach. Odpowiednio przewymiarowane, pasywne chłodzenie zapewnia stabilne warunki do pracy falownika fotowoltaicznego.

 

Panele Selfa 400 Wp

Nowe panele Selfa z serii Premium posiadają dużą moc przy zachowaniu rozsądnych wymiarów. Wykorzystanie w panelach połówkowe moduły 18.2 mm gwarantują mniejsze straty przy produkcji i lepsze wypełnienie powierzchni. W panelu zastosowano nowsze i mniejsze moduły które dodatkowo są wykonane z technologii half cut. Zastosowano większą ilość ścieżek, dzięki temu zmniejszyło się obciążenie na pojedynczym połączeniu. Nowe moduły pozwoliły na lepsze wypełnienie powierzchni panela. Wafle które produkują prąd zajmują jeszcze więcej miejsca a bezproduktywna przestrzeń miedzy waflami została ograniczona do minimum. Dzięki temu nowe panele Selfa mogą osiągać 400 Wp przy wymiarach 172.4 cm x 113.4 cm.

Panel Selfa 400Wp w Sunvival.pl

 

Polska gwarancja i polski serwis

Jednym z dużych atutów Selfy jest realna gwarancja i lokalna sieć serwisowa. W przeciwieństwie do niektórych światowych koncernów, Selfa ułatwia klientom kontakt. W razie potrzeby zawsze można zadzwonić do producenta a zgłoszeniami zajmują się odpowiedni specjaliści. Selfa posiada własne centrum badawcze dzięki czemu zgłoszenia i ewentualne problemy użytkowników są od razu rozwiązywane. Pozwala to również na ciągłe udoskonalanie produktów Selfa.

Polski zestaw fotowoltaiczny

Sunvival Energy jako Platynowy Partner Selfa, jako pierwsza firma wprowadza do oferty polski zestaw fotowoltaiczny. Znane i cenione panele mogą teraz współpracować z falownikiem Selfa. Elementy najwyższej jakości, sprawdzane pod kątem pracy w Polskim klimacie i objęte realną gwarancją polskiego producenta.

Sunvival Energy jak platynowy partner może zaoferować swoim klientom, przedłużoną, 15 letnią gwarancję na panele oraz 10 letnią na falowniki.

INNE PORADY

Może Cię zainteresować

Mikroinwertery Hoymiles

Zalety mikroinwerterów Każdy panel fotowoltaiczny produkuje prąd stały. Za zmianę na prąd zmienny który jest...