Fotowoltaika Pomorskie

Fotowoltaika w pomorskim to strzał w 10!

Ceny prądu rosną nieubłaganie. Podwyżki co roku wynoszą od kilku do nawet kilkunastu procent. Rozwiązaniem tego problemu jest produkcja prądu na własny użytek, czyli fotowoltaika. Pomorskiem ma dobre warunki do produkcji energii.

Profesjonalnie dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwala zaoszczędzić ponad 90% kwoty rachunku. Za własny prąd nie trzeba płacić a jedynym kosztem pozostaje opłata stała dla operatora która jest na każdym rachunku i wynosi przeważnie kilka złotych. Całkowite pokrycie zapotrzebowania na energię przez cały rok jest możliwe dzięki korzystnemu w Polsce systemowi rozliczeń energii z fotowoltaiki. Wyprodukowany przez fotowoltaikę prąd w pierwszej kolejności zasila domowe urządzenia. Jego nadmiar jest zliczany przez dwukierunkowy licznik i oddawany do sieci energetycznej. Dzięki temu każda instalacja fotowoltaiczna dodatkowo przyczynia się do globalnej produkcji prądu i bezpieczeństwa energetycznego. Oddane w ciągu roku nadwyżki produkcji energii można oddać do depozytu wymieniając na złotówki po średniomiesięcznej cenie z Rynku Dnia Następnego publikowanej przez Urząd Regulacji Energetyki. To znaczy, że wiosną i latem można zgromadzić wartościowy depozyt, z którego można korzystać poza sezonem lub w godzinach doby, gdy słońca jest mniej. Akumulatory do fotowoltaiki mogą przechowywać prąd na kilka dni, mają podobną sprawność magazynowania energii ale są dosyć kosztowne. Dzięki systemowi rozliczeń można zapewnić sobie darmowy prąd przez cały rok.

Umów się z Twoim Doradcą Energetycznym

kontakt@sunvival.pl

+48 22 113 45 44
PON.- PT. OD 8.00 DO 18.00

Panele fotowoltaiczne Pomorskie – to się opłaca

Województwo Pomorskie ma dogodne warunki do funkcjonowania fotowoltaiki. Łagodne zimy i duża ilość słonecznych dni sprawiają, że panele fotowoltaiczne mogą przez większą część roku pracować z dużą wydajnością.

Korzystne warunki należy odpowiednio wykorzystać. Właściwie dobrana instalacja fotowoltaiczna uwzględnia nie tylko potrzeby energetyczne domowników ale też warunki techniczne budynku oraz możliwe zacienienie w okolicy. Odpowiednio przygotowany projekt i w dalszej kolejności, profesjonalny montaż zapewniają bezawaryjną pracę fotowoltaiki przez kolejne dziesięciolecia.

SUNVIVAL Infografika Jak zamawiac R2

Najlepsza oferta na fotowoltaikę – Sunvival

Sunvival Energy jest pierwszą w Polsce firmą w której można kupić fotowoltaikę równie łatwo jak w sklepie internetowym. Nasza aplikacja daje możliwość wygodnego skonfigurowania instalacji fotowoltaicznej przez Internet. Osoby które chcą aby doradca energetyczny na miejscu wyjaśnił szczegóły i sprawdził warunki techniczne budynku mogą umówić się na spotkanie w dogodnym dla siebie terminie.

Nasi klienci nie muszą przejmować się formalnościami. Wszystkie sprawy są załatwiane przez naszych specjalistów. Zajmujemy się zarówno zgłoszeniami do wymiany licznika na dwukierunkowy jak i kontaktem z zakładem energetycznym w celu odbioru technicznego fotowoltaiki i przyłączeniem do sieci. Nasi doradcy zajmują się również formalnościami związanymi z pozyskaniem dotacji z programu Mój prąd. Dzięki takiej obsłudze klienci Sunvival Energy oszczędzają nie tylko prąd ale również czas.

Fotowoltaika Pomorskie - dopłaty

Dopłaty i ulgi do fotowoltaiki to dosyć istotna pomoc od państwa, która ma na celu popularyzowanie produkcji prądu na własne potrzeby. Dopłata Mój prąd, w pozyskaniu której pomagamy, pozwala odzyskać część poniesionych kosztów. W dotychczasowych edycjach programu można było dostać do 6 000 zł dotacji na fotowoltaikę. Edycja programu Mój prąd na rok 2024 będzie dodatkowo wspierała magazyny energii i zwiększenie autokonsumpcji. Warto również pamiętać, że koszt związany z zakupem fotowoltaiki można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. W ten sposób, w zależności od sposobu opodatkowania i progu podatkowego można odzyskać od 12% do 32% poniesionych kosztów. Warto z tego skorzystać, bo to kolejne kilka tysięcy złotych, które wraca do kieszeni.

Ubezpieczenie fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna pozwala oszczędzać co miesiąc dużo pieniędzy. Można również dostać na nią dopłatę. Jest to więc inwestycja, o którą warto się zatroszczyć. Właśnie dlatego w Sunvival Energy do każdej instalacji fotowoltaicznej dodajemy darmowe ubezpieczenie w PZU. Ubezpieczenie obejmuje 17 zdarzeń losowych, w tym również przepięcie elektryczne wywołane uderzeniem pioruna. Dodatkowo fotowoltaika jest ubezpieczona od dewastacji oraz kradzieży.

DOPASUJ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ
DO SWOICH POTRZEB

Mój miesięczny rachunek za prąd wynosi

PLN
Moc instalacji 2,29 kWp
Twój miesięczny rachunek
Twoje oszczędności na prądzie po roku 1 056 PLN po 10 lat 17 030 PLN po 25 latach 60 796 PLN
Z fotowoltaiką
12 PLN
Oszczędzasz 12 PLN
Bez fotowoltaiki
100 PLN
Dodatkowe korzyści Dopłata z programu
Mój prąd
6 000 PLN Ulga
termomodernizacyjna
16 960 PLN

W pomorskim jesteśmy z tego dumni

Instalacja fotowoltaiczna 9.6 kWp Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 9.6 kWp Gdynia Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 15,47 kWp Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 15,47 kWp Gdynia Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 9,9 kWp Rekowo Górne
Instalacja fotowoltaiczna 9,9 kWp Rekowo Górne Rekowo Górne
Instalacja fotowoltaiczna 9,6 kWp Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 9,6 kWp Gdynia Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 4,5 kWp Wejherowo
Instalacja fotowoltaiczna 4,5 kWp Wejherowo Wejherowo
Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp Leśniewo
Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp Leśniewo Leśniewo
Instalacja fotowoltaiczna 6.5 kWp Gdańsk
Instalacja fotowoltaiczna 6.5 kWp Gdańsk Gdańsk