Fotowoltaika Koszalin

Fotowoltaika w Koszalinie to strzał w 10!

Podwyżki cen prądu nie są niczym przyjemnym. Zwłaszcza jeśli rachunki wynoszą ponad 200 zł miesięcznie. Sposobem na ucieczkę od podwyżek i ogólnie wysokich cen prądu jest produkcja energii na własne potrzeby. Koszalin ma dobre warunki nasłonecznienia więc doskonałym rozwiązaniem jest fotowoltaika. Za własny prąd nie trzeba płacić więc podwyżki nie dotyczą właścicieli instalacji fotowoltaicznych.

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie pokryć w 100% zapotrzebowanie na energię elektryczną w skali całego roku. Jak to jest możliwe skoro słońce nie świeci cały czas? Energia produkowana przez panele fotowoltaiczne jest w pierwszej kolejności zużywana przez działające urządzenia w domu. Niewykorzystana nadwyżka jest zliczana przez specjalny, dwukierunkowy licznik i oddawana do sieci energetycznej. Zakład energetyczny rozlicza ilość prądu pobraną i oddaną. Za każdy oddany 1kW można bezpłatnie odebrać 0.8kW w ciągu roku od wyprodukowania. Dzięki temu wiosną i latem gdy produkcja jest największa można zmagazynować ogromne nadwyżki prądu które pozwolą na korzystne rozliczenie prądu przez cały rok. Szacunkowe oszczędności związane posiadaniem fotowoltaiki można obliczyć w naszym kalkulatorze fotowoltaicznym na stronie internetowej.

Umów się z Twoim doradcą energetycznym w Koszalinie

kontakt@sunvival.pl

PON.- PT. OD 8.00 DO 18.00
22 113 45 44

Panele fotowoltaiczne Koszalin – to się opłaca!

Dobre nasłonecznienie w całym regionie sprawia, że Koszalinie to miejsce gdzie fotowoltaika bardzo się opłaca. Coraz cieplejsze zimy i brak śniegu, pozwalają na produkcję prądu ze słońca nawet zimą.

Warunkiem opłacalności instalacji fotowoltaicznej jest dobór nie tylko wielkości ale i odpowiednich komponentów. Profesjonalnie stworzony projekt uwzględnia potrzeby energetyczne domowników oraz warunki techniczne dachu na którym panele fotowoltaiczne będą montowane. Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna pozwoli mieszkańcom Koszalina na długą i bezawaryjną produkcję własnego prądu. 30 lub 40 lat ciągłej pracy pozwoli zaoszczędzić każdemu właścicielowi dużo pieniędzy.

SUNVIVAL Infografika Jak zamawiac R2

Najlepsza oferta na fotowoltaikę – Sunvival

Sunvival.pl daje możliwość zamawiania fotowoltaiki w taki sposób jaki odpowiada klientowi. Każdy mieszkaniec Koszalina może umówić się na wizytę naszego doradcy energetycznego, skontaktować się telefonicznie lub wygodnie zamówić instalację fotowoltaiczną przez Internet. Niezależnie od sposobu w jaki zostanie zakupiona fotowoltaika wszyscy klienci mogą liczyć na profesjonalny montaż oraz pomoc we wszystkich formalnościach.

Fotowoltaika Koszalin - dopłaty

Instalacja fotowoltaiczna może wygenerować nawet kilka tysięcy złotych oszczędności rocznie. Nie jest to jednak jedyna korzyści. Część poniesionych na fotowoltaikę kosztów można szybko odzyskać. Pomaga w tym program dopłat do fotowoltaiki Mój prąd. W ubiegłych latach dopłata wynosiła 5 000 zł. Mój prąd 2021 ma również wspierać auto konsumpcję i magazynowanie wytworzonej energii. Innym sposobem jest ulga termomodernizacyjna na fotowoltaikę. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać jakie koszty zostały poniesione na zakup i montaż fotowoltaiki aby dostać zwrot z podatku. W ten sposób można odzyskać kolejne kilka tysięcy złotych. Kwota zwrotu jest uzależniona od poniesionych kosztów i sposobu opodatkowania płatnika. Program dopłat Mój prąd i ulgę termomodernizacyjną można łączyć. W tej sposób można odzyskać od 25% do 50% poniesionych kosztów.

Ubezpieczenie fotowoltaiki

Fotowoltaika pozwala oszczędzać co roku kilka tysięcy złotych. Jest to więc inwestycja o którą warto dbać. Profesjonalny montaż i wysokiej jakości komponenty instalacji to podstawa długoletniej, bezawaryjnej eksploatacji. W Sunvival.pl zapewniamy dodatkowo ubezpieczenie fotowoltaiki do trzech lat w pakiecie. Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej obejmuje 17 zdarzeń losowych a także kradzież i dewastację.

DOPASUJ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ
DO SWOICH POTRZEB

Mój miesięczny rachunek za prąd wynosi

PLN
Moc instalacji 2,29 kWp
Twój miesięczny rachunek
Twoje oszczędności na prądzie po roku 1 056 PLN po 10 lat 17 030 PLN po 25 latach 60 796 PLN
Z fotowoltaiką
12 PLN
Oszczędzasz 12 PLN
Bez fotowoltaiki
100 PLN
Dodatkowe korzyści Dopłata z programu
Mój prąd
6 000 PLN Ulga
termomodernizacyjna
16 960 PLN

Nasze realizacje w Twoim regionie

Sunvival w Twoim mieście