Fotowoltaika Gdynia

Fotowoltaika w Gdyni to strzał w 10!

Rachunek za prąd jest stałym elementem domowego budżetu zdecydowanej większości Polaków. Z roku na rok opłaty za energię są coraz wyższe. Nowe opłaty i wzrost samej energii podnoszą cenę o kilka do kilkunastu procent. Najprostszym sposobem aby uniknąć nie tylko podwyżek ale i wysokich rachunków w ogóle jest produkcja własnego prądu.

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna pozwala obniżyć rachunki za prąd do poziomu kilkunastu złotych miesięcznie. Czemu nie do 0? Ponieważ na każdym rachunku są opłaty zmienne, czyli to ile płacimy za zużyty prąd, oraz opłaty stałe, czyli np. 12 złotych dla zakładu energetycznego. Dzięki fotowoltaice jedynym co trzeba płacić to właśnie te opłaty stałe. Za wyprodukowany na własne potrzeby prąd nie trzeba płacić. Pozwala to zaoszczędzić w kilka tysięcy złotych rocznie. Zapewnienie darmowego prądu przez cały rok jest możliwe dzięki korzystnemu w Polsce systemowi net meteringu czyli opustom energii. Właściciel instalacji w Gdyni, którego panele fotowoltaiczne produkują prąd może cieszyć się darmowym prądem, nadmiar który nie zostanie wykorzystany jest zliczany przez specjalny dwukierunkowy licznik i oddawany do sieci. Dzięki temu z ekologicznego prądu mogą skorzystać sąsiedzi a sieć jest odciążona. Oddany prąd można w ciągu roku odebrać w 80%. Jest to bardzo korzystne ponieważ za darmo uzyskujemy dostęp do magazynu energii który możemy ładować wiosną i latem a odbierać prąd zimą.

Umów się z Twoim Doradcą Energetycznym w Gdyni

kontakt@sunvival.pl

PON.- PT. OD 8.00 DO 18.00
22 113 45 44

Panele fotowoltaiczne Gdynia – to się opłaca!

Duża ilość słonecznych dni i lekkie zimy to optymalne warunki dla paneli słonecznych. Nic więc dziwnego, że w całym regionie szybko rozwija się fotowoltaika. Gdynia jest doskonałym miejscem do produkcji własnego prądu.

Aby fotowoltaika przynosiła spodziewane oszczędności nie wystarczy tylko odpowiednie nasłonecznienie. Wielkości instalacji zawsze należy dobierać do potrzeb energetycznych domowników oraz warunków technicznych. Szacunkową wielkość instalacji można sprawdzić w naszym kalkulatorze fotowoltaicznym. Po wpisaniu przeciętnej kwoty miesięcznych rachunków, kalkulator automatycznie oblicza jaka wielkość instalacji zaspokoić potrzeby energetyczne oraz policzy kwotę oszczędności na prądzie.

SUNVIVAL Infografika Jak zamawiac R2

Najlepsza oferta na fotowoltaikę – Sunvival

Zakup fotowoltaiki jest w tej chwili prostszy niż kiedykolwiek. W Sunvival Energy instalację można skonfigurować i kupić przez stronę internetową podobnie jak w każdym sklepie internetowym. W razie jakichkolwiek pytań, radą służą nasi doradcy energetyczni. Wystarczy zadzwonić lub umówić się na wizytę.

Nasi doradcy pomagają również klientom w załatwieniu wszystkich formalności z zakładem energetycznym. W imieniu klienta składamy wnioski o wymianę licznika na dwukierunkowy i przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej. Również w imieniu klientów wysyłamy wnioski o dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój prąd 3.0.

Fotowoltaika Gdynia - dopłaty

Dopłaty do fotowoltaiki i ulgi podatkowe to tematy którymi warto się zainteresować. Dzięki dopłacie z programu Mój prąd można odzyskać do 5 000 zł z poniesionych na fotowoltaikę kosztów. Edycji programu Mój prąd na rok 2021 ma dodatkowo wspierać montaż magazynów energii. Kolejnym sposobem na odzyskanie dodatkowych środków jest ulga termomodernizacyjna. Aby uzyskać zwrot z podatku należy w rocznym zeznaniu podatkowym podać kwotę poniesionych kosztów na fotowoltaikę. Maksymalnie można od podatku odliczyć 53 000 zł. Dzięki odliczeniu od podatku można dostać zwrot 17%, 19% lub nawet 32% poniesionych kosztów. Wszystko zależy od formy opodatkowania podatnika. Dzięki uldze termomodernizacyjnej i dotacjom na fotowoltaikę można szybko odzyskać do 50% poniesionych kosztów. Oznacza to, że sama instalacja nie tylko przynosi oszczędności ale jeszcze można obniżyć jej końcowy koszt.

Ubezpieczenie fotowoltaiki

Fotowoltaika jest w tej chwili jedną z lepszych inwestycji. Stopa zwrotu jest nieporównywalna z lokatami bo wynosi między 16% a 18% w skali roku. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć tak dobrą inwestycję. Dlatego wszystkie sprzedawane w Sunvival Energy instalacje fotowoltaiczne są objęte bezpłatnym ubezpieczeniem. Ubezpieczenie fotowoltaiki obejmuje 17 zdarzeń losowych, dewastację oraz kradzież części lub całości instalacji.

DOPASUJ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ
DO SWOICH POTRZEB

Mój miesięczny rachunek za prąd wynosi

PLN
Moc instalacji 2,29 kWp
Twój miesięczny rachunek
Twoje oszczędności na prądzie po roku 1 056 PLN po 10 lat 17 030 PLN po 25 latach 60 796 PLN
Z fotowoltaiką
12 PLN
Oszczędzasz 12 PLN
Bez fotowoltaiki
100 PLN
Dodatkowe korzyści Dopłata z programu
Mój prąd
6 000 PLN Ulga
termomodernizacyjna
16 960 PLN

Nasze realizacje w Twoim regionie

W Pomorskim jesteśmy z tego dumni

Instalacja fotowoltaiczna 9.6 kWp Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 9.6 kWp Gdynia Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 15,47 kWp Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 15,47 kWp Gdynia Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 9,9 kWp Rekowo Górne
Instalacja fotowoltaiczna 9,9 kWp Rekowo Górne Rekowo Górne
Instalacja fotowoltaiczna 9,6 kWp Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 9,6 kWp Gdynia Gdynia
Instalacja fotowoltaiczna 4,5 kWp Wejherowo
Instalacja fotowoltaiczna 4,5 kWp Wejherowo Wejherowo
Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp Leśniewo
Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp Leśniewo Leśniewo
Instalacja fotowoltaiczna 6.5 kWp Gdańsk
Instalacja fotowoltaiczna 6.5 kWp Gdańsk Gdańsk

Sunvival w Twoim mieście