Solplanet – nowy król falowników hybrydowych i magazynów energii

Solplanet – nowy król falowników hybrydowych i magazynów energii

Solplanet – niemieckie korzenie w przystępnej cenie

Solplanet to marka jednego z największych na świecie producentów falowników AISWEI. Współpraca niemieckich inżynierów z Zeversolar i laboratorium badawczego, należącego do AISWEI pozwoliła stworzyć bardzo dobrą konstrukcje nowoczesnego falownika, która sprawdzi się w przypadku większości polskich dachów.

Połączenie niemieckiej technologii, reżimu technologicznego i szybkością pracy chińskich inżynierów daje efekt w postaci solidnego falownika w przystępnej cenie.
Konfiguracja odbywa się za pomocą autorskiej aplikacji. Aplikację do monitoringu pracy instalacji fotowoltaicznej można pobrać na telefony z Androidem i iOS. Monitoring fotowoltaiki jest też dostępny przez stronę internetową.

Polski serwis i 10 lat gwarancji na falowniki Solplanet

Dla polskich klientów ważnym plusem jest polski serwis który gwarantuje szybką naprawę i konfigurację sprzętu. Każdy falownik Solplanet ma naklejkę z bezpośrednim numerem telefonu do polskiego oddziału.
Nie mniej ważna dla klientów jest też informacja, że falowniki objęte są standardową gwarancja wynoszącą 5 lat, którą można wydłuży bezpłatnie o kolejne 5 lat rejestrując produkt na stronie internetowej producenta. Bardzo podobne rozwiązanie stosuje austriacki producent falowników Fronius.

Prosta i niezawodna konstrukcja

Falowniki Solplanet posiadają stopień ochrony IP65 co oznacza, że są bardzo dobrze zabezpieczone przed pyłem i wodą. Ten stopień zabezpieczeń oznacza między innymi, że falownik jest zabezpieczony przed strugą wody laną na obudowę z dowolnej strony. Mogą wiec być montowane zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz, na przykład przy carporcie lub instalacji gruntowej.
Maksymalna sprawność wynosi falowników Solplanet wynosi od 98.2%. To znaczy, że praktycznie cały wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne prąd jest przekazywany do domowej sieci. Wysoka sprawność jest bardzo istotna, w dużych instalacjach każdy procent ma bardzo wymierny efekt w produkcji prądu. Falowniki Solplanet mają też bardzo niski pobór prądu w nocy, wynosi poniżej 1 W. To dużo mniej niż podłączona ładowarka do telefonu czy telewizor w trybie czuwania.

Falownik cichszy od lodówki

Typowy poziom hałasu falowników Solplanet wynosi poniżej 35 dB. Dla porównania 20 dB to szum w lesie a pracująca lodówka emituje około 40 dB. Tak niski poziom hałasu jest możliwe ponieważ Solplanet zastosowało pasywne chłodzenie falownika. Duże radiatory wewnątrz urządzenia odbierają nadmiar ciepła. Wyeliminowanie wentylatora który musi pracować przez dziesiątki tysięcy godzin pracy falownika pozwoliło znacznie poprawić niezawodność całego układu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku falowników chłodzonych pasywnie szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej wolnej przestrzeni wokół urządzenia i swobodnego dostępu do świeżego powietrza.

Elastyczne i skalowalne rozwiązanie magazynowania energii

Innowacyjny system magazynowania energii Solplanet – skalowalny, wysokonapięciowy magazyn, który gwarantuje niezawodność i elastyczność. Magazyn energii Solplanet cechuje imponujący wskaźnik ładowania/rozładowania, dzięki czemu jest w stanie sprawnie dostosować się do dynamicznie zmieniających się potrzeb energetycznych. Magazyny energii Ai-HB G2 oferują bezpieczeństwo technologii LFP oraz kompleksowy system ochrony BMS, który monitoruje wszystkie procesy pracy baterii.

Fotowoltaika z magazynem energii
Fotowoltaika z magazynem energii

Dzięki kompaktowemu i modułowemu designowi możliwa jest prosta rozbudowa systemu magazynowania energii poprzez łatwe połączenia kablowe. Za pomocą 10 modułów osiągniesz maksymalną pojemność 25,6 kWh. Inteligentny system zarządzania umożliwia efektywne zwiększenie autokonsumpcji energii wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną, przechowując jej nadwyżki w czasach szczytowej produkcji i wykorzystując je w późniejszym okresie. Całość działania systemu możesz monitorować zdalnie za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej firmy Solplanet.

W ramach promocji „Magazyny energii – Naładuj baterie na wiosnę” nasi doradcy energetyczni przygotowali propozycję trzech zestawów fotowoltaicznych z magazynem energii o mocach dostosowanych do standardowych zużyć energii elektrycznej w gospodarstwach domowych. Sprawdź nasze kwietniowe propozycje:

Fotowoltaika 5kw z domowym magazynem energii 5kWh
Fotowoltaika 5kw z domowym magazynem energii 5kWh
Fotowoltaika 8kw z domowym magazynem energii 5kWh
Fotowoltaika 8kw z domowym magazynem energii 5kWh
Fotowoltaika 10kw z domowym magazynem energii 10kWh
Fotowoltaika 10kw z domowym magazynem energii 10kWh

Falowniki Solplanet pod względem technologii na równi konkurują ze światową czołówką. Prosta i niezawodna konstrukcja opracowana przez niemieckich inżynierów została wdrożona u jednego z największych światowych producentów falowników. Prosta obsługa i monitoring za pomocą dedykowanej aplikacji oraz szybki krajowy serwis mogą być bardzo ważnym atutem w walce o polskiego klienta.

INNE PORADY

Może Cię zainteresować

Mikroinwertery Hoymiles

Zalety mikroinwerterów Każdy panel fotowoltaiczny produkuje prąd stały. Za zmianę na prąd zmienny który jest...